Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej


Idź do treści

Zebranie 2016

Zebrania i wyjazdy

Zebranie oddziału poznańskiego w Domu Łowieckim w Poznaniu

Zebranie oddziału poznańskiego w Domu Łowieckim w Poznaniu

19 grudnia 2016 r. w siedzibie PZŁ w Poznaniu odbyło się zebranie członków KKiKŁ oddziału poznańskiego. Prezes Krzysztof Kadlec przedstawił rozliczenie finansowe za rok bieżący, zostały wręczone ostatnie wydania Biuletynu Kultura Łowiecka i uregulowane składki członkowskie na rok 2017.
Przy wspólnym poczęstunku wywiązała się dyskusja o najważniejszych imprezach kończącego się 2016 roku, w których jako oddział KKiKŁ braliśmy udział. Najważniejszą imprezą była organizowana przez naszych członków Ryszarda Wagnera, Krzysztofa Kadleca i Wojciecha Matysiaka wielka wystawa pt. „Las i Łowiectwo jako czynnik kulturotwórczy” w ekslibrysie i grafice w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Wystawa ta cieszyła się sporym zainteresowaniem i została bardzo dobrze przyjęta w mediach i środowisku. Kolega Wojciech Matysiak podkreślił jaką dużą rolę w społeczeństwie, które nie jest związane z łowiectwem, spełniła Okręgowa Msza Hubertowska, która odbyła się w kościele parafialnym w Swarzędzu z pełnym ceremoniałem łowieckim, licznymi sztandarami kół łowieckich, oprawą muzyczną i przybyłymi myśliwymi w mundurach. Homilia wygłoszona przez kapelana wielkopolskich myśliwych ks. Eugeniusza Lijewskiego na temat łowiectwa wielu parafianom otworzyła oczy na problemy z jakimi borykają się polscy myśliwi.
Ciąg dalszy dyskusji zdominowało przygotowanie KKiKŁ do zbliżających się 17-19 lutego 2017 r. Targów Łowiectwa i Strzelectwa „Knieje”, gdzie chcemy na swoim stoisku zaprezentować zbiory poznańskich kolekcjonerów. Apelujemy do naszych członków, aby zgłaszali chęć pokazania swoich zbiorów. W tej sprawie prosimy kontaktować się z kol. Matysiakiem i kol. Kadlecem.
Podjęto jednogłośnie decyzję o przyjęciu nowego kandydata do KKiKŁ kol. Grzegorza Marciniaka specjalizującego się w sokolnictwie. Na zakończenie zebrania dzieląc się opłatkiem, składano sobie Życzenia Świąteczne i Nowo Roczne, życząc braci myśliwskiej zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia .
Darz Bór

Andrzej Jesse

Strona główna | Wydarzenia | Historia | Zebrania i wyjazdy | Linki | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego